Dnes je Streda, 27.5.2020, meniny má Iveta, zajtra Viliam
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Dolnom Kubíne

Kam v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín a celý jeho región sú veľmi zaujímavým miestom pre všetkých milovníkov histórie a prírody.

Z pamiatok a pamätihodností dávame do pozornosti Župný dom zo 17. storočia, Čaplovičovu Bibliotéku, historickú budovu Radnice, Rímskokatolícky kostol Sv. Kataríny Alexandrijskej a Hviezdoslavov Dom. V meste je aj židovská synagóga z roku 1901 a Evanjelický kostol  z roku 1893.

Ak si chcete spraviť výlety mimo mesta, môžete navštíviť Oravský zámok v obci Oravský Podzámok, ktorý je prístupný širokej verejnosti. V Leštinách je drevený artikulárny evanjelický kostol, podobný je aj v Istebnom.

Pre rodiny s deťmi môže byť zaujímavý výlet na Úzkorozchodnú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej. Región Dolného Kubína a okolia poskytuje aj možnosti pre cykloturistiku a turistiku, najmä v oblasti obcí Párnica, Kraľovany alebo Zázrivá. Na svoje si tiež prídu hubári a lyžiari.

Pre milovníkov vody a relaxu je k dispozícii aqupark Aquarelax priamo v Dolnom Kubíne, ktorý ponúka moderné prostredie a zaujímavé možnosti.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by DolnýKubín.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok